Ponúkané služby v skratke

Naše služby sú montáž kotlov a celého vykurovacieho systému, servis a predaj kotlov, revízie kotlov a revízne správy, montáž a servis regulačnej techniky. Sme tu pre všetky subjekty ako rodinné a bytové domy, firmy a komerčné prevádzky, priemyselné budovy, výrobne, obce a verejné subjekty. Sme partia chlapov z rôznych oborov a spolu podľa potreby realizujeme vodárenské, kurenárske, plynárenské a elektrikárske práce. Našou prednosťou je rýchlosť realizácie a tým ušetrené náklady pre Vás.

(služba)

Montáž kotlov a celého
vykurovacieho systému

Ponúkame široké spektrum služieb v oblasti dodávky, montáže a inštalácie vykurovacích a plynových systémov pre domy, bytovky, firmy, komerčné prevádzky, priemyselné budovy a zariadenia, obce a verejné subjekty.

Zadať nezáväzný dopyt

(služba)

Servis a predaj
kotlov

Samozrejmosťou je odstraňovanie poruch, diagnostika, záručný servis, pozáručný servis a predaj vykurovacej techniky a celých systémov.

Zadať nezáväzný dopyt

(služba)

Revízie kotlov a
revízne správy

Odborné prehliadky a skúšky VTZ, plynových, tlakových a elektrických v zmysle vyhl. 508/2009 zz, Odborné prehliadky kotolní v zmysle vyhl. 25/84 zz., Odborné prehliadky a skúšky vykurovacích sústav v zmysle zákona 314/2012 zz.

Zadať nezáväzný dopyt

(služba)

Montáž a servis
regulačnej techniky

Systémy na vykurovanie a ohrev vody dosiahnu svoj plný potenciál len v prípade, že sú optimalizované pomocou regulácie. Kontrolné a regulačné procesy sú nevyhnutné pre efektívne využívanie vykurovacieho systému. My poskytujeme montáž aj servis týchto systémov.

Zadať nezáväzný dopyt

Hlavné vyhody

 • Spoľahliví a overení majstri

 • Práca odvedená na 100%

 • Najlepšia cena

 • Čo sa dohodne, to platí

 • Hotové dnes a s úsmevom

 • S nami pôjde všeto podľa plánu

 • Záruka na prácu a dobrý pocit

 • Vyriešime všetko, čo potrebujete

 • Sme tu pre fyzické osoby, firmy aj verejný sektor a inštitúcie

 • Realizujeme všetky potrebné vodárenské, kurenárske a plynarenské práce

pozrieť viac o službe

Volajte: +421 911 197 290
Píšte: otazky@heatservis.sk
Zadajte nezáväzný dopyt

Nadobudnuté certifikáty

Pre koho sú určené naše služby

Naše služby ponúkame pre rodinné a bytové domy, firmy a komerčné prevádzky, priemyselné budovy, výrobne, obce a verejné subjekty. Sme tu naozaj pre všetky subjekty a na trhu pôsobíme už od roku 2006 a za tento čas sme za sebou zanechali  množstvo kvalitne odvedenej práce a veľa spokojných zákazníkov, ktorí sa k nám stále vracajú. V oblasti plynu a kúrenia sa pravidelne vzdelávame a zúčastňujeme sa na odborných školeniach, ktoré prinášajú najnovšie trendy a poznatky.

Sme partia 15 chlapov z rôznych oborov a spolu podľa potreby realizujeme vodárenské, kurenárske, plynárenské a elektrikárske práce. Našou prednosťou je rýchlosť realizácie a tým ušetrené náklady pre Vás.

Rodinné a bytové domy

Pre domácnosti a rodinné domy ponúkame pripojenie plynovodu, inštaláciu ústredného kúrenia, či už ide o radiátorové alebo podlahové kúrenie, plynových kotlov, elektro-kotlov, kotlov na tuhé palivo, kotlov na biomasu, tepelných čerpadiel, termoregulácie, klimatizácií, solárnych systémov a prepojenie kombinácie rôznych systémov (napr.tepelné čerpadlo s kotlom na plyn). Vieme doporučiť aj značky výrobkov, s ktorými máme najlepšie skúsenosti.

Zadať nezáväzný dopyt

Pre firmy a komerčné prevádzky

Sme partia 15 chlapov z rôznych oborov a preto sme tu aj pre väčšie firmy a komerčné prevádzky. Ponúkame pripojenie plynovodu, inštaláciu ústredného kúrenia, či už ide o radiátorové alebo podlahové kúrenie, plynových kotlov, elektro-kotlov, kotlov na tuhé palivo, kotlov na biomasu, tepelných čerpadiel, termoregulácie, klimatizácií, solárnych systémov a prepojenie kombinácie rôznych systémov (napr.tepelné čerpadlo s kotlom na plyn). Vieme doporučiť aj značky výrobkov, s ktorými máme najlepšie skúsenosti.

Zadať nezáväzný dopyt

Priemyselné budovy a výrobne

Zvládneme všetky druhy prác, či už ide o vodárenské, kurenárske, plynárenské a elektrikárske práce aj pre priemyselné a výrobné haly. Ponúkame dodávku a montáž rôznych vykurovacích sýstémov, prípadne ich kombináciu podľa projektovej dokumentácie. Inštalujeme teplovodné, teplovzdušné, sálavé, plynové a elektrické vykurovacie systémy. Samozrejmosťou je servis, revízie a predaj vykurovacej techniky a riadiacich systémov, odporúčaných na základe našich skúseností.

Zadať nezáväzný dopyt

Obce a verejné subjekty

Či už ide o obecné a mestské úrady, školské a športové zariadenia, kultúrne strediská a ďalšie verejné subjekty, realizujeme aj tu komplexnú inštaláciu alebo renováciu vykurovacích systémov, servis a následné revízie. Sme cenovo dostupný aj pre tieto subjekty, pretože našou prednosťou je rýchlosť realizácie a tým ušetrené náklady.

Zadať nezáväzný dopyt

STAČÍ ZAVOLAŤ A VŠETKO VYRIEŠIME EŠTE DNES

Každé ráno sa stretneme partia 15 chlapov z rôznych oborov a rozdelíme si prácu podľa potreby. Našou prednosťou je rýchlosť realizácie a tým ušetrené náklady pre Vás.

Volajte: +421 911 197 290
Píšte: otazky@heatservis.sk
Zadajte nezáväzný dopyt

Tipy, kde a aký druh vykurovacieho zariadenia použiť

Stiahnuť tipy, kde aký druh vykurovania použiť a ktoré značký odporúčame

Tipy, kde a aký druh
vykurovacieho zariadenia použiť

Možností vykurovania je v súčasnej dobe veľa. Rozhodujúcimi faktormi pri ich finálnej voľbe je cena a postoj k životnému prostrediu. Niektoré zariadenia majú vyššiu obstarávaciu cenu, na druhej strane prinášajú nižšie náklady na prevádzku. Iné sú zase nenáročné na údržbu alebo si nevyžadujú špeciálnu technickú miestnosť, ani zvláštnu starostlivosť. Poďme teda spoločne prísť na kĺb možnostiam vykurovania v rodinnom dome. Sprvu je na mieste si uviezť, akými všemožnými palivami možno v dome zakúriť a aký základný mechanizmus si tieto palivá vyžadujú.

Vykurovacie médium Druh kotla
Elektrina Elektrokotol, Priamotop
Zemný plyn Plynový nízkoteplotný kotol, Plynový kondenzačný kotol
Drevo Kotol na tuhá palivá
Biopalivá Kotol na príslušný druh biomasy
Vzduch, voda, zem Tepelné čerpadlo
Slnečná energie Solárne panely
Kombinácia médií Kombi kotol na drevo a zemný plyn, Hybridné plynové tepelné čerpadlo, Teplovodné kotly na tuhá paliva a biomasu, Kompaktné solárne jednotky, Hybridné systémy apod.
Stiahnuť tipy, kde aký druh vykurovania použiť a ktoré značký odporúčame

Elektrický kotol

Vhodný pre nízkoenergetické či pasívne domy alebo ako podpora iného druhu vykurovania (napr. pevným palivom).

Je to najlepší spôsob vykurovania pre nízkoenergetické, či pasívne domy. Možnosť spojenia elektrického kotla, elektrického podlahového kúrenia spolu so solárnou jednotkou. Vykurovanie elektrokotlom je vhodné aj ako podpora iného druhu vykurovania (napr. pevným palivom).

Hlavné výhody sú: vysoká účinnosť, žiaden prach, priama premena elektrickej energie na teplo, šetrný k životnému prostrediu a jednoduchá manipulácia. Hlavné nevýhody: cena za elektrinu, (v čase nízkeho tarifu prevádzkové náklady sa podstatne znížia).

Zadať nezáväzný dopyt
Stiahnuť tipy, kde aký druh vykurovania použiť a ktoré značký odporúčame

Plynový kotol

Vhodný pre nízkoenergetické, pasívne domy ale aj staršie domy či budovy.

Najrozšírenejšia forma vykurovania. Na trhu sú najbežnejšie dva druhy plynových kotlov: nízkoteplotné plynové kotly a kondenzačné plynové kotly. Je vhodný do starých, ale aj moderných nízkoenergetických domov. Nepotrebuje žiadnu skladovaciu miestnosť, má vysokú účinnosť a návratnosť investície. Najpoužívanejšie sú samozrejme kondenzačné kotly.

Hlevné výhody sú: produkuje minimum škodlivých splodín, je vhodný do starých, ale aj moderných nízkoenergetických domov, kondenzačné plynové kotly odoberajú teplo spalinám, čím sa zvyšuje účinnosť kotla, šetrný k životnému prostrediu, nie je potrebný priestor pre skladovanie paliva.

Hlavné nevýhody sú: závislosť od dodávateľa, možné zvyšovanie cien plynu v budúcnosti, prevádzkové náklady vyššie než pri kúrení kotlom na pelety, nutné pravidelné prehliadky.

Zadať nezáväzný dopyt
Stiahnuť tipy, kde aký druh vykurovania použiť a ktoré značký odporúčame

Kotol na tuhé palivo

Vhodný všade tam, kde nie je možnosť pripojiť sa na plynovú alebo elektrickú sieť, či kde máte ľahký prístup k drevu.

Ide stále o najlacnejší spôsob vykurovania, no je tam nutnosť stálej obsluhy a potrebný je aj skladovací priestor. Tuhým palivom pre tieto kotle može byť uhlie, drevo, drevené peletky. Môžete ho použiť všade tam, kde nie je možnosť pripojiť sa na plynovú, alebo elektrickú sieť.

Hlevné výhody sú: najnižšie náklady na kúrenie, môžete ich použiť všade tam, kde nie je možnosť pripojiť sa na plynovú, alebo elektrickú sieť. Môžete si zvoliť čím budete kúriť – drevo, brikety, pelety (napr. v závislosti od aktuálnej ceny).

Hlavné nevýhody sú: potrebujete skladovaciu miestnosť, prašnosť, nutnosť neustálej obsluhy (ak odídete do práce, môže dôjsť k ochladeniu vykurovacích priestorov) – aspoň každých 7 – 8 hodín (v závislosti od veľkosti a parametrov kotla), nízka šetrnosť k životnému prostrediu.

Zadať nezáväzný dopyt
Stiahnuť tipy, kde aký druh vykurovania použiť a ktoré značký odporúčame

Kotol na biomasu

Vhodný všade tam, kde nie je možnosť pripojiť  plynovú sieť,  pre novostavby aj staršie domy či budovy.

Kúrenie peletami (biomasa) sa v posledných rokoch veľmi rozmáha, lebo majú nadštandardné ekologické aj ekonomické vlastnosti: sú obnoviteľným zdrojom energie, nezvyšujú emisiu skleníkových plynov a prinášajú so sebou veľmi nízke prevádzkové náklady bez nutnosti stálej obsluhy.

Hlevné výhody sú: spaľovanie je oveľa ekologickejšie než pri fosílnych palivách, biomasa je obnoviteľným zdroj energie a má nízky alebo žiadny obsah uhlíka, cena za pelety je nižšia ako cena plynu, nízke prevádzkové náklady, plne automatická prevádzka.

Hlavné nevýhody sú:kotol na biomasu potrebuje trochu väčší priestor ako štandardné vykurovacie systémy, manipulácia s kurivom a popolom.

Zadať nezáväzný dopyt
Stiahnuť tipy, kde aký druh vykurovania použiť a ktoré značký odporúčame

Tepelné čerpadlo

Vhodný všade tam, kde nie je možnosť pripojiť  plynovú sieť,  pre novostavby aj staršie domy či budovy.

Je to namodrnejší a najekologickejší spôsob vykurovania. Tepelné čerpadlo sa inštaluje častejšie v novostavbách než v starých budovách. Spôsobené je to predovšetkým energetickými vlastnosťami novostavieb. Použiť sa však môže taktiež v starých budovách.

Hlevné výhody sú: nízke náklady na vykurovanie, nezávislosť od kolísania cien fosílnych nosičov energie, prevádzka nenáročná z hľadiska údržby, šetrenie fosílnych zdrojov, prevádzka bez emisií CO2.

Hlavné nevýhody sú: vysoké zaobstarávacie náklady, vyššie náklady súvisiace s tým, že využívanie niektorých zdrojov environmentálnej energie si vyžaduje povolenie, vyššie náklady za el. energiu v prípade chybného projektovania.

Zadať nezáväzný dopyt
Stiahnuť tipy, kde aký druh vykurovania použiť a ktoré značký odporúčame

Solárne panely

Vhodné pre novostavby aj staršie objekty v kombinácií s vykurovacím systémom.

Sú lacným variantom pre ohrev vody a dokonca aj pre vykurovanie. Často sa využívajú v kombinácií s vykurovacím systémom.Určujúcou je predovšetkým plocha solárnych panelov, spravidla sedlová strecha s ideálnym sklonom 45 ° orientované na južnú stranu.

Hlevné výhody sú: prevádzka so 100 % obnoviteľnou energiou, teplo a el. prúd bez nákladov na palivo, často úsporné vďaka dotáciám a klesajúcim cenám, ochrana životného prostredia, dá sa kombinovať solárne zariadenie s ďalšími energeticky úspornými, modernými zariadeniami na výrobu tepla, šetrenie nákladov: až o 60% menej energie potrebnej na ohrev vody, až o 35% menej energie potrebnej na vykurovanie priestorov.

Hlavné nevýhody sú: kolektory potrebujú miesto na streche, výroba energie závislá od slnka, vyžadujú si technickú miestnosť.

Zadať nezáväzný dopyt
Stiahnuť tipy, kde aký druh vykurovania použiť a ktoré značký odporúčame

Kombi kotol na drevo, pelety a zemný plyn

Vhodné pre novostavby aj staršie objekty a domy.

Umožňuje ekologické spaľovanie dreva na princípe generátorového splyňovania v kombinácii s horákom na pelety, zemný plyn, alebo ETO. Kotol umožňuje podľa typu striedanie palív, kúrenie peletami, zemným plynom, alebo ETO podľa toho, aký horák do kotla zabudujeme.

Hlevné výhody sú: možná kombinácia jednotlivých druhov palív, kedykoľvek môžete prejsť na iné médium vysoká účinnosť pri jednotlivých palivách, riadenie je plne automatické, ekologické spaľovanie dreva na princípe generátorového splyňovania.

Hlavné nevýhody sú: vyššie zaobstarávacie náklady.

Zadať nezáväzný dopyt

Tieto značky odporúčame
a najčastejšie inštalujeme

Prečo odporúčame túto značku

Novitera – slovenská ručná výroba

Novitera je slovenský top výrobca automatických bio kotlov, ktoré sa stali najviac žiadanými vykurovacími systemami medzi našimi zákazníkmi.

 • plne automatickú prevádzku, široký rozsah funkcií spolu s elektronickími regulátormi
 • výmenník  je vyrobený z vysoko kvalitnej certifikovanej ocele hrúbky 8 mm
 • zavodnená podstava zvyšujúca životnosť kotlu
 • naozaj nízka spotreba paliva, nízka úroveň škodlivých látok v spalinách, jednoduchá obsluha a údržba, (prikladanie paliva, nastavenie hodnôt v regulácii, čistenie)
 • rodinná firma a poctivá ručná práca

Pozrieť viac o tejto značke ›

Prečo odporúčame túto značku

Attack – Najveäčší slovenský výrobca

Druhá najodporúčanjšia značka je tiež slovenský výrobca Attack. Ponúka všetky druhy kotlov a príslušenstva, je cenovo dostupný a je to taká zlatá stredná cesta v pomere ceny a kvality.

 • je najväčší slovenský výrobca tepelnej techniky
 • vyrába kotle na tuhe palivo, plynove kotly, elektricke kotly, akumulačné nádrže, zásobníky, solárnu techniku a radiatori
 • má vlastné výskumné a vývojové centrum
 • 44 predajných pobočiek
 • 705 servisných organizácii, ktorých odborne vyškolení servisní technici v krátkom čase zvládnu poruchu akéhokoľvek produktu ATTACK.

Pozrieť viac o tejto značke ›

Prečo odporúčame túto značku

Buderus – moderná nemecká kvalita od roku 1731

Je to moderná kvalitná nemecká výroba, ktorá ponúka naozaj komplexné riešenia pre byty, rodinné domy, stredné a veľké komerčné objekty a firmy s ohľadom na životné prostredie a ekologickosť.

 • ponúkajú vykurovacie kotly (plyn, drevo, uhlie a elektrinu), solárnu techniku, vzduchotechniku, tepelné čerpadlá, zásobníky, regulačné jednotky a vykurovacie telesá
 • zameraný na úspornosť, ekonomickosť a ekologické dôsledky používania
 • kombinácia viacerych systémov, ktoré spája regulačná jednotka dokopy
 • veľmi dopytované pri moderných novostavbách
 • najväčším výrobcom techniky na vykurovanie a ohrev vody na svete
 • Buderus sa môže pochváliť históriou dlhšou ako 280 rokov a v roku 2004 stala súčasťou koncernu Bosch

Pozrieť viac o tejto značke ›

Prečo odporúčame túto značku

Ferroli – obľúbený taliansky výrobca so širokou ponukou sortimentu

Celosvetovo známy výrobca so zastúpením aj na slovensku, ponúka naozaj široký sortiment od cenovo dostupných až po highend vykurovacie systémy.

 • ponúkajú vykurovacie kotly (plyn, biomasa a elektrinu), tepelné čerpadlá, klimatizácie, ohrievače vody, radiatori, termostaty, príslušenstvo a náhradné dieli
 • produkty sú cenovo dostupné, kvalitné a spoľahlivé
 • veľmi jednoduchá inštalácia
 • ferroli kotly inštalujeme už 6 rokov a môžme ich naozaj len a len odporučiť

Pozrieť viac o tejto značke ›

Prečo odporúčame túto značku

Opop – Kvalitný český výrobca, ktorý je na trhu už 65 rokov

Český výrobca zameraný hlavne na kotle na biomasu ako pelety, uhlie a drevo. Sú cenovo dostupný a tiež patrí medzi odporúčané značky.

 • český výrobca už 65 rokov
 • vyraba kotly na tuhe palivo ako pelety, uhlie, drevo a kombinované automatické
 • 5 ročná záruka a možnosť vužitia dotácií
 • ovládanie kotlov podľa mobilnej aplikácie

Pozrieť viac o tejto značke ›

Prečo odporúčame túto značku

Viesman – moderná nemecká kvalita s 22 výrobnými závodmi v 12 krajinách

Ako ekologický a technologický priekopník vo vykurovacej oblasti dodáva Viessmann už po celé desaťročia mimoriadne ekologické a energeticky účinné vykurovacie systémy. Mnohé firmou Viessmann vyvinuté zariadenia sú považované za míľniky vykurovacej techniky.

 • ponúkajú všetky druhy vykurovacej techniky pre rodinné a bytové domy, komerčné prevádzky, priemysel a obcce
 • zameraný na úspornosť, ekonomickosť a ekologické dôsledky používania
 • kombinácia viacerych systémov, ktoré spája regulačná jednotka do jedného systému
 • veľmi dopytované pri moderných novostavbách
 • je to rodinný nemecký veľko-podnik s dlhou tradíciou a patri medzi špicku na svete

Pozrieť viac o tejto značke ›

Napíšte nám svoj dopyt a
my všetko vyriešime za Vás

Presne popíšete o čo máte záujem a my sa postaráme o riešenie

Zadať nezáväzný dopyt